Szkolenie
Bezpłatne, dwudniowe szkoleniu z zakresu rozpoznawania drzew i krzewów w Obornikach Śląskich. Zajęcia poprowadził znany i ceniony w Polsce dendrolog, architekt krajobrazu – Robert Sobolewski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
W ramach szkolenia, każdy uczestnik otrzymał bezpłatnie materiały szkoleniowe przygotowane specjalnie na wydarzenie, książkę o rozpoznawaniu drzew i krzewów oraz posiłek w trakcie szkolenia przygotowany przez Degustację w Obornikach Śląskich, a także prowiant (wyżywienie oraz napój) na zajęcia terenowe.
Szkolenie skierowane wyłącznie dla mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie.
TERMIN: 28-29.08.2021
MIEJSCE: Degustacja Oborniki Śląskie, ul. Trzebnicka 44
KAŻDY Z UCZESTNIKÓW OTRZYMAZAŁ ZAŚWIADCZENIE O UDZIALE W SZKOLENIU.
Galeria zdjęć:
PROGRAM:
28.08.2021, godz. 9.00-16.00
- Drzewa pomnikowe dolnego śląska, stan ochrony i kryteria ustanawiania drzew
pomnikami przyrody na terenach zurbanizowanych, karta ewidencji drzew pomnikowych, aplikacja Locus Map na telefon/tablet do zbierania informacji o drzewach (wykład) - Podstawy morfologii drzew i krzewów, jako podstawa rozpoznawania roślin
drzewiastych (wykład) - Praca z materiałem zielnikowym (warsztaty)
- Przegląd wybranych gatunków drzew i krzewów (wykład)
- Zajęcia terenowe:– spacer dendrologiczny po Obornikach Śląskich– rozpoznawanie gatunków drzew,– zastosowanie aplikacji Locus Map do zbierania informacji o drzewach
O PROWADZĄCYM
Robert Sobolewski – Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, kierunku ogrodnictwo i architektura krajobrazu. Specjalizuje się w dendrologii, ochronie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego, zieleni miejskiej oraz środowiskowych i przyrodniczych aspektach jakości życia w miastach, ze szczególnym uwzględnianiem warunków środowiska atmosferycznego. Z zamiłowania dydaktyk, lubiący dzielić się swoją wiedzą. Od 2019 r. członek zarządu Fundacji Aquila. Obecnie współpracuje z licznymi lokalnymi stowarzyszeniami Od początku 2018 roku, prowadzi spacery edukacyjne (m.in. Dendroflora Parku Szczytnickiego w stanie bezlistnym) przybliżające historyczną dendroflorę Wrocławia i Dolnego Śląska. Współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia. Od 2019 współpracuje z Polską Szkołą Dendrologii i Arborystyki gdzie prowadzi przedmioty: dendrologia, ekologia miast oraz autorski przedmiot dendroflora terenów historycznie cennych. W pracy dydaktycznej posiłkuje się wyłącznie autorskimi materiałami dydaktycznymi.