Szkolenie

Bezpłatne, dwudniowe szkoleniu z zakresu rozpoznawania drzew i krzewów w Obornikach Śląskich. Zajęcia poprowadził znany i ceniony w Polsce dendrolog, architekt krajobrazu – Robert Sobolewski z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W ramach szkolenia, każdy uczestnik otrzymał bezpłatnie materiały szkoleniowe przygotowane specjalnie na wydarzenie, książkę o rozpoznawaniu drzew i krzewów oraz posiłek w trakcie szkolenia przygotowany przez Degustację w Obornikach Śląskich, a także prowiant (wyżywienie oraz napój) na zajęcia terenowe. 

 Szkolenie skierowane wyłącznie dla mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie.

TERMIN: 28-29.08.2021
MIEJSCE: Degustacja Oborniki Śląskie, ul. Trzebnicka 44

KAŻDY Z UCZESTNIKÓW OTRZYMAZAŁ ZAŚWIADCZENIE O UDZIALE W SZKOLENIU.

Galeria zdjęć:

PROGRAM:

28.08.2021, godz. 9.00-16.00

 1. Drzewa pomnikowe dolnego śląska, stan ochrony i kryteria ustanawiania drzew
  pomnikami przyrody na terenach zurbanizowanych, karta ewidencji drzew pomnikowych, aplikacja Locus Map na telefon/tablet do zbierania informacji o drzewach  (wykład)
 2. Podstawy morfologii drzew i krzewów, jako podstawa rozpoznawania roślin
  drzewiastych (wykład)
 3. Praca z materiałem zielnikowym (warsztaty)
 4. Przegląd wybranych gatunków drzew i krzewów (wykład)
 
29.08.2021, godz. 9:00-16.00
 1. Zajęcia terenowe:
  – spacer dendrologiczny po Obornikach Śląskich
  – rozpoznawanie gatunków drzew,
  – zastosowanie aplikacji Locus Map do zbierania informacji o drzewach   

O PROWADZĄCYM

Robert Sobolewski – Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,  kierunku ogrodnictwo i architektura krajobrazu. Specjalizuje się w dendrologii, ochronie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego, zieleni miejskiej oraz środowiskowych i przyrodniczych aspektach jakości życia w miastach, ze szczególnym uwzględnianiem warunków środowiska atmosferycznego. Z zamiłowania  dydaktyk, lubiący dzielić się swoją wiedzą.  Od 2019 r.  członek zarządu Fundacji Aquila. Obecnie współpracuje z licznymi lokalnymi stowarzyszeniami Od początku 2018 roku, prowadzi spacery edukacyjne (m.in. Dendroflora Parku Szczytnickiego w stanie bezlistnym) przybliżające historyczną dendroflorę Wrocławia i Dolnego Śląska.  Współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia.  Od 2019 współpracuje z Polską Szkołą Dendrologii i Arborystyki gdzie prowadzi przedmioty: dendrologia, ekologia miast oraz autorski przedmiot dendroflora terenów historycznie cennych. W pracy dydaktycznej posiłkuje się wyłącznie autorskimi materiałami dydaktycznymi.

http://dendrologiasobolewski.pl/